پازن سرویسی برای طراحی آسان وب سایت


پيج رنك گوگل به معنای رتبه صفحه است و در اصل امتیازی است که گوگل برای هر صفحه وب قائل میشود

page Rank چیست؟

 
پيج رنك گوگل به معنای رتبه صفحه است و در اصل امتیازی است که گوگل برای هر صفحه وب قائل میشود. و در سئوسایت شما تاثیر دارد. اين رتبه در هر صفحه با صفحه ي ديگر ممكن است متفاوت باشد. و ممكن است تمام صفحات يك وب سايت داراي پيج رنك يكساني نباشند كه دليل آنرا در ادامه خواهم گفت. 
 
برای دیدن رتبه صفحات یک سایت میتوانید تولبار گوگل را روی IE خود نصب کنید تا به محض ورود به هر صفحه ای امتیازش را روی نوار ابزار گوگل مشاهده کنید .اين موضوع رابه منظور اصلاح تفكر اشتباهي كه بسياري از عزيزان دارند و فكر ميكنند كه پيج رنك مربوط به وبسايت است آوردم كه پيج رنك مربوط به يك صفحه است نه مربوط به كل صفحات يك وبسايت كه البته معيار بايد همان صفحه ي اول باشد.

 

● تئوری عملکرد PageRank :

 
امتیاز بندی صفحات به این صورت است که یک لینک از یک صفحه وب به یک صفحه دیگر که در یک سایت دیگراست، به معنای یک امتیاز مثبت برای صفحه مقصد حساب میشود. 
 
چون وب مسترها (صاحبان يك وب پيج كه شامل يك وبلاگنويس هم ميشود) لینک سایت هایی رو توي سایت خود قرار میدن که فکر میکنن برای بازدید کنندگان سایتشان جالب و با ارزش باشه .
 گوگل از تعداد این لینک های ورودی به صفحات سایت های دیگر ، برای قضاوت درباره امتیاز دهی به اونا و نیز مرتب کردنشون در هنگام جستجو در گوگل استفاده ميكنه . برای مشاهده لینک های ورودی به سایت خود میتوانید به شمارنده ی وبلاگ خود مثل وبگذر یا پرشین استت مراجعه کنید .
 

▪ PageRank چگونه محاسبه میشود :

پيج رنك گوگل به معنای رتبه صفحه است و در اصل امتیازی است که گوگل برای هر صفحه وب قائل میشود
 
راحت ترین چيزي كه درباره محاسبه پيج رنك می توان گفت اینه که PageRank با استفاده از اشتراک گرفتن تمامی لینک های ورودی به سایت شما محاسبه میشه . البته این موضوع اکیدا صحیح نیست ، چون گوگل لینک های داخلی را هم در محاسبه شریک میکنه . 
 
همچنین رتبه PageRank صفحه ای که به شما لینک داده هم ، در بالا بردن رتبه سایت شما موثره. بعلاوه تعداد لینک های خارجی که در صفحه مبدا وجود داره نیز در رتبه سایت مقصد تاثیر داره . بطور عمومی ۸۵% از رتبه سایت مبدا همراه با لینک به سایت مقصد ارسال میشود . 
 
پس یک صفحه وب با پیج رنک ۵ و فقط با یک لینک خارجی در صفحه اش( که همان لینک سایت شماست) باید ۸۵% از اعتبار رتبه ۵ را برای صفحه ای که به آن لینک داده  ارسال کند .
 
ولی در واقع هیچ صفحه ای فقط یک لینک ندارد – به یاد آورید که لینک های داخلی هم اغلب اوقات در محاسبه بحساب می آیند – پس میزان پیج رنک ارسالی عبارت است از ۸۵% از پیج رنک همان صفحه تقسیم بر تعداد لینک های خارجی .
سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که تفاوت رتبه های پیج رنک چقدر است و مثلا رتبه ۴ با ۵ چقدر تفاوت دارد ؟ چیزی که معلومه اینه که اعداد گوگل در پیج رنک فقط یک عدد ثابت نیستند و نشان دهنده یه بازه عددی هستند . بنابر این تمام پیج رنک های ۵ با هم مساوی نیستند .
 
گردآورنده:سید محمد مهدی سجادیان
تعداد بازدید مطلب : 3074
تاریخ ایجاد:1394/05/12,12:39|

نام
 
نظر
حداکثر 1024 کاراکتر

 
کد امنیتی

 


اصفهان :  34477008-031
پاسخ گویی :
09134477008 - 09134476008
- 09134475008
اصفهان :  خیابان چهار باغ خواجو، کوچه شهیدان هاشمی، پلاک 405  مراجعه حضوری فقط با هماهنگی قبلی

پیامک : 10007008
ایمیل:info@see.co.ir

پاسخگویی تلفنی و حضوری : شنبه الی چهارشنبه، ساعت 8:00 الی 14:00

درخصوص سوالات فنی و یا نیاز به بخش پشتیبانی شرکت، در ساعات غیر کاری جهت پاسخگویی سریع تر و دقیق تر خواهشمند است از بخش مدیریت سامانه خود، قسمت پشتیبانی (تیکتینگ) اقدام نمایید.
خبرنامه
  • درصورتی که تمایل دارید اخبار، مطالب آموزشی، تخفیف ها و .. سامانه پازن برای شما ارسال شود ایمیل خود را در وارد نمائید


با دنبال کردن ما در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام علاوه بر مطالب کلیدی آموزشی، از کد های تخفیف و اطلاع رسانی های سامانه لحظه ای مطلع شوید.
 

 کانال سایت ساز پازن در تلگرام   صفحه سایت ساز پازن در اینستاگرام    کانال پازن در شبکه ویدئویی آپارت